Infoscan ma list intencyjny z Novomed Group dot. dystrybucji na rynku francuskim

Infoscan zawarł z Novomed Group SAS z siedzibą w Asnieres sur Seine list intencyjny, w którym Novomed wyraził wolę podjęcia współpracy w zakresie dystrybucji technologii diagnostyki bezdechu sennego za pomocą urządzenia MED Recorder oraz podejmowania działań mających na celu promocję technologii i urządzenia na terenie Francji, podała spółka.

Aktualnie spółka prowadzi rozmowy dotyczące ustalenia warunków współpracy z potencjalnym partnerem. Jednocześnie Novomed rozpocznie negocjacje z GBF International, który jest obecnie wyłącznym dystrybutorem urządzenia MED Recorder i systemu telemedycznego Osascan we Francji w celu ustalenia formalnych warunków dostaw, podano w komunikacie.

„Novomed to bardzo duży gracz na francuskim rynku medycznym posiadający ponad dwudziestoletnią historię działalności. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że zostaliśmy zauważeni przez tak znaczącego dystrybutora. Rynek francuski ma w sobie bardzo duży potencjał, dlatego bardzo zależy nam na tym, aby w stu procentach go wykorzystać” – powiedział prezes Piotr Sobiś, cytowany w komunikacie.

Novomed to jeden z największych dystrybutorów sprzętu medycznego we Francji działający od 1993 roku. Podmiot prowadzi działalność również w Belgii, Szwajcarii, a także w Indiach. Poprzez współpracę z kolejnym dystrybutorem Infoscan chce wzmocnić swoją pozycję na francuskim rynku medycznym, na którym jest obecny od kwietnia tego roku. Spółka rozpoczęła wówczas dostawy urządzenia MED Recorder oraz licencji na korzystanie z systemu Osascan dla GBF International. Od momentu rozpoczęcia współpracy Infoscan sprzedał GBF International 120 urządzeń oraz licencji, wskazano także.

„Umowa z Novomedem pozwoli nam zwiększyć skalę działalności na rynku francuskim. Poza Infoscanem Novomed będzie również prowadził rozmowy z GBF International, naszym aktualnym partnerem we Francji. Jest on obecnie wyłącznym dystrybutorem naszego rozwiązania w tym kraju, dlatego najprawdopodobniej będzie on pośredniczył w sprzedaży dla Novomedu. W przypadku pomyślnego zakończenia rozmów otrzymamy możliwość istotnego zwiększenia wolumenu sprzedaży na tym rynku” – dodał wiceprezes Maciej Nowak.

Spółka prowadzi aktywne działania mające na celu rozwój działalności na rynkach na których aktualnie działa oraz wejście na kolejne rynki. Infoscan posiada podpisane listy intencyjne z potencjalnymi partnerami z Hiszpanii, Indii oraz z Iranu. Ponadto dzięki wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Spółka będzie miała możliwość rozpoczęcia rozmów z potencjalnymi partnerami z Norwegii, Rosji oraz z Ukrainy, podsumowano.

Infoscan prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od 2015 r.

(ISBnews)