Konferencja 'Biznes w Genach’ odbędzie się na GPW 17 września

Konferencja „Biznes w Genach” współorganizowana przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odbędzie się 17 września i będzie okazją, by poznać rynek biotechnologiczny. Agencja ISBnews jest partnerem medialnym tego wydarzenia.

„Branża ta jest stosunkowo nowa i obca na rynku, a celem konferencji jest właśnie przybliżenie jej potencjalnym inwestorom oraz analitykom i dziennikarzom zajmujących się tematyką finansową . Chcemy pokazać potencjał, jaki posiadają spółki biotechnologiczne i wyzwania, którym muszą stawić czoła, a także wskazać główne bariery rozwoju tej branży” – powiedział Tomasz Muchalski, prezes Strict Minds, organizator konferencji.

Do udziału w konferencji zostały zaproszone znane, polskie spółki biotechnologiczne, takie jak: Nano Group S.A., Intelliseq sp. z o.o., Milton Essex S.A., Blirt S.A., ProteonPharmaceuticals S.A., Poltreg S.A., Pure Biologics S.A. i Medinice S.A. Ich przedstawiciele postarają się przybliżyć uczestnikom, czym zajmują się na co dzień i znaleźć odpowiedź na pytanie „Czy branża biotechnologiczna ma szansę stać się ulubieńcem inwestorów?”. Wydarzenie jest skierowane do inwestorów indywidualnych, inwestorów instytucjonalnych, startupów, akcjonariuszy spółek biotechnologicznych, prasy i telewizji oraz ludzi zainteresowanych branżą.

„Polska branża biotechnologiczna z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Państwo zaczyna rozumieć, jak ważna jest długofalowa polityka oraz budowa infrastruktury laboratoryjnej oraz posiadanie dobrego kapitału intelektualnego. Myślę, że coraz więcej inwestorów, także tych międzynarodowych, jest zachęconych do inwestowania w polski rynek biotechnologiczny” – wskazał prezes NanoGroup Marek Borzestowski.

Honorowym patronem konferencji zostało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Patronat objęły także NCBR, SRP, SII, DM Navigator, PARP oraz PFR. Konferencja odbędzie się w budynku Giełdy Papierów Wartościowych.

(ISBnews)