Szpital Medicover na czele rankingu „Rodzić po ludzku”

Szpital Medicover uzyskał pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu prowadzonym przez Fundację Rodzić po Ludzku. Na ocenę składają się opinie kobiet na temat opieki okołoporodowej i warunków w poszczególnych szpitalach. Szpital Medicover został szczególnie doceniony m.in. za troskliwość personelu, poszanowanie praw pacjenta i wsparcie w karmieniu piersią.

Ranking powstaje na podstawie monitoringu oddziałów położniczych w Polsce. Prowadzony jest przez Fundację Rodzić po Ludzku od lutego 2018 roku. W zestawieniu szpitali uwzględniane są informacje z ankiet wypełnianych przez kobiety, które rodziły w danym miejscu w ciągu ostatnich trzech lat kalendarzowych. Dane są aktualizowane co 24 godziny.

Szpital Medicover został szczególnie doceniony przez pacjentki za postawę personelu, realizację praw pacjenta, wsparcie w karmieniu piersią, opiekę podczas cesarskiego cięcia oraz kontakt z dzieckiem po narodzinach. Do tej pory na świat przyszło tam już ponad 6900 dzieci.

W Szpitalu Medicover dostępne są trzy pakiety porodowe oraz dodatkowe usługi, z których może skorzystać przyszła mama, np. konsultacja snu dziecka, spotkanie z psychologiem, czy kurs pierwszej pomocy. Placówka spełnia kryteria II stopnia referencyjności oddziału położniczego oraz oddziału neonatologicznego. Szpital otrzymał Akredytację Ministerstwa Zdrowia oraz wyróżnienie „Five-Star Maternity Care Award” przyznawane przez Międzynarodową Komisję ds. Zdrowia.

Celem rankingu „Rodzić po Ludzku” jest promowanie szpitali, w których kobieta może urodzić z poszanowaniem jej godności, prywatności, gdzie w najwyższym stopniu przestrzegane są zapisy Standardu Organizacyjnego Opieki Okołoporodowej oraz Ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.