PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
wtorek, 23 czerwca, 2026
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Strona główna Aktualności Król oficjalnie wraca do pracy

Król oficjalnie wraca do pracy

Jak informowaliśmy Zbigniew Król, były wiceminister zdrowia, wraca do pracy w ministerstwie (patrz: https://www.isbzdrowie.pl/2019/09/krol-wraca-do-ministerstwa-w-jakiej-roli/ ). W opublikowanym zarządzeniu ministra zdrowia z 13 września 2019 r. powołano go na stanowisko pełnomocnika ministra zdrowia do spraw wdrażania Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich.

Do zadań pełnomocnika należy inicjowanie i koordynowanie działań mających na celu przyjęcie i wdrożenie Narodowego Planu dla Chorób Rzadkich, koordynacja realizacji Planu w zakresie opieki nad pacjentami z chorobami rzadkimi i wykonywanie innych zadań zleconych przez ministra właściwego do spraw zdrowia.

To oznacza, że Król „wraca” do tematów jakimi zajmował się w resorcie – jako wiceminister odpowiadał m.in. właśnie za wdrożenie Planu Chorób Rzadkich, pilotaż w psychiatrii oraz nadzór nad NFZ i AOTiM. Powodem jego dymisji podobno był zły stan psychiatrii, przede wszystkim dziecięcej.