Ryvu Therapeutics przedstawi wyniki progr. onkologicznych podczas AACR 2020

Ryvu Therapeutics zaprezentuje najnowsze wyniki projektów onkologicznych podczas konferencji AACR Annual Meeting, która odbędzie się w dniach 24-29 kwietnia 2020 roku w San Diego w Kalifornii, podała spółka.

Podczas prezentacji posterowej przedstawione zostaną wyniki wiodących programów badawczych Ryvu Therapeutics z obszarów:

– immunoonkologii i immunometabolizmu nowotworów – obejmujących małocząsteczkowych, bezpośrednich agonistów STING dualnego antagonistę receptorów adenozynowych A2A/A2B, a także małocząsteczkowe inhibitory HPK1,

– syntetycznej letalności – degradery białka SMARCA2 (BRM) w komórkach nowotworowych z mutacjami SMARCA4, podano.

„AACR Annual Meeting to jedno z największych globalnych spotkań ekspertów specjalizujących się w onkologii oraz miejsce prezentacji wyników najnowszych i najważniejszych badań w tym obszarze. Fakt, iż możemy zaprezentować wyniki z aż czterech projektów prowadzonych przez Ryvu, jest dla nas bardzo ważny, stanowi bowiem wyróżnienie dla naszego dorobku naukowego i potwierdza duże znaczenie badań, które prowadzimy” – powiedział wiceprezes i dyrektor naukowy Ryvu Therapeutics Krzysztof Brzózka, cytowany w komunikacie.

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita), obecnie zatrudnia 150 naukowców, z których 80 posiada stopień naukowy doktora. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW.

(ISBnews)