Rada Gabinetowa być może jutro. Rząd trafił na kwarantannę

„Rada Gabinetowa odbędzie się jutro, jeżeli okaże się, że będą mogły zostać zachowane procedury związane z bezpieczeństwem zdrowotnym osób, które mają w niej uczestniczyć” – wynika z wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent poinformował w oświadczeniu, że planowane na godz. 10.00 we wtorek posiedzenie Rady Gabinetowej (Rady Ministrów pod przewodnictwem prezydenta) nie odbędzie się. Ma to związek ze stwierdzonym zarażeniem koronawirusem ministra środowiska Michała Wosia.

Rada Gabinetowa – jak podkreślił prezydent – będzie mogła odbyć się, kiedy procedury zostaną zakończone i znane będą „wyniki badań przedstawicieli rządu, którzy mieli kontakt z ministrem środowiska Michałem Wosiem”. Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta w ciągu dnia, po konsultacji z ministrem zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym i premierem.

Piętnaście osób – członków Rady Ministrów – trafiło na kwarantannę domową. „Pracują zdalnie” – zapewnia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

„Minister zdrowia, Łukasz Szumowski, jak i inni wiceministrowie zdrowia są zdrowi” – zapewnia Wojciech Andruszkiewicz, rzecznik resortu.