Bayer przekaże 420 tys. zł na walkę z pandemią

Bayer przekazał darowiznę dla Funduszu Interwencyjnego Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To specjalny fundusz, stworzony z myślą o wsparciu ochrony zdrowia w walce z koronawirusem.

420 tys. zł mają zostać przeznaczone na zakup wyposażenia medycznego i ochronnego, m.in. maseczek chirurgicznych. Zakupy i ich dostarczenie do najbardziej potrzebujących placówek koordynuje Fundacja WOŚP. Dotychczas, w ramach walki z epidemią, organizacja zakupiła m.in. 200 łóżek do intensywnej terapii, 157 kardiomonitorów, a także milion maseczek chirurgicznych.

„Doświadczamy najgłębszego kryzysu ostatnich dziesięcioleci, a przedstawiciele zawodów medycznych walczą na pierwszej linii. Staramy się im pomagać w skali globalnej: w USA, Włoszech, Niemczech, teraz również w Polsce” – podkreśla cytowany w komunikacie Markus Baltzer, prezes Bayer. – „Fundacja WOŚP od lat wspiera polski system ochrony zdrowia i ma doskonałe rozeznanie w rzeczywistych potrzebach, a także niezbędne struktury i wiedzę by móc odpowiedzieć na najbardziej palące potrzeby”.

Dotychczas firma Bayer przekazała na rzecz walki z epidemią 6 respiratorów. Ponadto w najbliższych dniach firma przekaże – za pośrednictwem Fundacji WOŚP – 5 tysięcy masek na rzecz służb medycznych i ratunkowych.