Lux Med ma nieodpłatne pakiety dla osób, które straciły pracę w związku z epidemią

Grupa Lux Med przygotowała specjalną ofertę dla pracowników korzystających dotychczas z pakietów korporacyjnych, którzy zostali zwolnieni w związku z epidemią. Od 1 maja będą oni objęci opieką w ramach pakietu usług medycznych „Pomoc”. Aby dołączyć do nieodpłatnego programu, który obejmuje m.in. wizyty i konsultacje (także online) u lekarzy specjalistów, wystarczy wypełnić wniosek.

„Część firm jest zmuszona do zwolnień pracowników, a jednoosobowe przedsiębiorstwa do zawieszenia czy zamknięcia działalności. Nie chcemy, aby nasi dotychczasowi pacjenci oraz ich rodziny pozostali bez opieki medycznej. Na te najtrudniejsze i najbardziej stresujące, najbliższe, miesiące przygotowaliśmy dla nich i ich dzieci pakiet „Pomoc”. Dzięki niemu osoby tracące pracę w związku z epidemią będą mogły nieodpłatnie kontynuować korzystanie z naszej opieki zdrowotnej” – wyjaśnia cytowana w komunikacie Anna Rulkiewicz, prezes Grupy.

Opieka medyczna w ramach pakietu będzie obowiązywała od daty utraty zatrudnienia lub zawieszenia czy zamknięcia działalności gospodarczej (nie wcześniej niż od 1.05.2020 r.) do 31.08.2020 r.

Pakiet „Pomoc” daje możliwość korzystania z opieki medycznej, na którą składają się wizyty i konsultacje u wybranych lekarzy specjalistów oraz dostęp do podstawowej profilaktyki i diagnostyki. Pakiet obejmuje także usługi, które nie wymagają wychodzenia z domu: porady telemedyczne czy konsultacje online z lekarzem.
Z oferty mogą też korzystać dzieci pracowników, które były objęte pakietem pracowniczym rodzica w chwili jego zwolnienia.

Aby zgłosić się do pakietu, należy:

· pobrać i wypełnić wniosek dostępny na stronie LUX MED (dostępny od 20.04.2020)
· przesłać podpisany wniosek na adres: fundacja@luxmed.pl

Po otrzymaniu wniosku, Fundacja Lux Med rozpatrzy go i poinformuje o decyzji – w przypadku pozytywnej decyzji pracownik otrzyma informację o rozpoczęciu okresu opieki medycznej.