Xiaomi dostarczy kilkadziesiąt tys. maseczek, elektroniczne termometry do Polski

Xiaomi dostarcza kilkadziesiąt tysięcy maseczek sanitarnych oraz elektroniczne termometry do Polski, podała spółka.

„Xiaomi postanowiło czynnie włączyć się w pomoc w walce z COVID-19 w Polsce. Firma przekazała Ministerstwu Zdrowia pierwszą partię w postaci 50 tysięcy maseczek sanitarnych oraz 300 elektronicznych termometrów, które zostaną dystrybuowane dalej do szpitali” – czytamy w komunikacie.

Ministerstwo Zdrowia zajmie się ich dystrybucją do najbardziej potrzebujących szpitali.

„W Xiaomi mamy świadomość, że bez wsparcia polskich konsumentów i Mi fanów, nasza obecność na tym rynku nie byłaby możliwa. Z tego powodu, tym symbolicznym gestem, chcemy wyrazić nasze uznanie, jednocześnie okazując nasze wsparcie i solidarność dla Polski. Mamy nadzieję, że rzeczy przekazane Ministerstwu Zdrowia pozwolą na kontynuację prowadzonych działań i wsparcie szpitali” – powiedział Shou Zi Chew, dyrektor finansowy i prezes Xiaomi International, cytowany w komunikacie.

Nie tylko Polska mogła liczyć na wsparcie Xiaomi. Maski, odzież ochronna oraz środki medyczne zostały przekazane do obszarów najbardziej dotkniętych epidemią m.in. do Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Holandii, Indonezji, Luksemburga czy Korei Południowej. Inne państwa z regionu Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich również otrzymają w najbliższym czasie pomoc od producenta, zaznaczono także.

Xiaomi to chiński producent elektroniki konsumenckiej.

(ISBnews)