Niedzielski oficjalnie ministrem zdrowia

Prezydent RP postanowieniem z dnia 26 sierpnia 2020 r. powołał: Adama Niedzielskiego w skład Rady Ministrów, na urząd Ministra Zdrowia; Zbigniewa Raua w skład Rady Ministrów, na urząd Ministra Spraw Zagranicznych.

Powołując nowych ministrów zdrowia i spraw zagranicznych prezydent Duda podziękował im za „objęcie niezwykle ważnych urzędów w tych niezwykle trudnych czasach”.
„Zarówno, jeżeli chodzi o ochronę zdrowia, jak i o sprawy zagraniczne, widzimy, że to są te główne tematy, o których mówią media. Z jednej strony problem walki z koronawirusem, z drugiej to co dzieje się za naszą wschodnią granicą” – mówił Andrzej Duda.

„Zadania, które stoją przed panami są duże, ale jesteście obywaj doświadczonymi nie tylko naukowcami, ale przede wszystkim prowadziliście działania w ramach ważnych urzędów publicznych” – zaznaczył.

Wcześniej Prezydent odwołał ze składu Rady Ministrów Łukasza Szumowskiego z urzędu Ministra Zdrowia i Jacka Czaputowicza z urzędu Ministra Spraw Zagranicznych.

Dr Adam Niedzielski, który objął tekę ministra zdrowia, pełnił dotychczas funkcję prezesa prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Pracował m.in. w Ministerstwie Finansów jako dyrektor generalny. Pracował także w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.