Niedzielski: wszystkie ręce na podkład!

„Zapraszam wszystkich do współpracy, jestem osobą na tę współpracę otwartą. Myślę, że przedstawiciele środowisk medycznych, pacjenckich będą mogli potwierdzić tę cechę” – mówił na brefingu prasowym Adam Niedzielski, nowy minister zdrowia. Jak mówił, jego „epizod w Narodowym Funduszu Zdrowia pokazuje, że nie jest to pusta deklaracja”. Razem z nim na briefingu był obecny były już minister Łukasz Szumowski.

Niedzielski poinformował, że trwa praca nad założeniami dla ministerstwa. Dodał, że Szumowski poinformował go jak wygląda „zgrubny kształt strategii i podejścia do jesieni”, a po oficjalnym mianowaniu na ministra przez prezydenta przedstawi szczegóły.

„Doba pandemii pokazała, że liczy się działanie, liczy się sprawność, liczy się szybkie podejmowanie decyzji i to nie tylko abstrakcyjnych, ale decyzji, które bardzo szybko są przekładane na mechanizmy działania. Myślę, że jako Narodowy Fundusz Zdrowia możemy się pochwalić wieloma takimi wdrożeniami” – powiedział Niedzielski.

Jako przykłady takich wdrożeń podał sieć punktów drive-thru, w których badane na obecność koronawirusa są osoby wyjeżdżające na leczenie uzdrowiskowe, stworzenie sieci szpitali jednoimiennych, stworzenie telefonicznej informacji pacjenta.
Zapraszam wszystkich do współpracy”

Jak zapowiadał hasłem przewodnim jego pracy na Miodowej będzie „wszystkie ręce na pokład”. „Obiecuje ze swojej strony otwartość, współpracę i determinację ale pandemie pokonamy tylko razem. Wszystkie ręce na pokład!” – mówił Niedzielski.