Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–51 szkół w Polsce kształci zdalnie, 100 w systemie hybrydowym, wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej, opublikowanych w czwartek. Szkół hybrydowych przybywa lawinowo – w poniedziałek było ich 45.

Gazeta Wyborcza
–Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia lekarz POZ może zlecić wykonanie testu na obecność koronawirusa po badaniu fizykalnym lub teleporadzie, jeśli zdiagnozuje cztery występujące łącznie objawy kliniczne: gorączka powyżej 38 st. C, kaszel, duszności oraz utrata węchu lub smaku. Lekarz podczas telekonsultacji ma zdecydować o skierowaniu na test bądź odczekaniu kilku dni – jeśli objawy będą się nasilać, pacjent ma przyjść na badanie do przychodni. Zdaniem POZ Porozumienia Zielonogórskiego jest to sposób na ograniczenie dostępu do testów, ponieważ jedynie 3-4% zakażonych ma jednocześnie wszystkie wymienione objawy.

Puls Biznesu
–Grupa American Heart of Poland zawarła wartą ponad 50 mln zł umowę z Siemens Healthineers, na mocy której do szpitali trafi kilkanaście angiografów, umożliwiających przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów i obrazowanie naczyń krwionośnych podczas operacji.