Dworczyk: Dotychczas do szczepień zarejestrowało się 127,7 tys. seniorów 80+

Od chwili uruchomienia rejestracji dla seniorów powyżej 80. roku życia do godz. 10.00 do szczepień przeciw COVID-19 zarejestrowało się ponad 127,7 tys. osób, gotowość do zaszczepienia się zadeklarowało też ponad 474 tys. pacjentów, poinformował szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) Michał Dworczyk.

Osoby, które ukończyły 80. rok życia mają możliwość rejestrowania się do szczepień od północy z czwartku na piątek.

„Do tej pory, do tego momentu zarejestrowało 127 796 seniorów powyżej 80 roku życia. Rejestrowały się te osoby za pośrednictwem […] trzech kanałów, czyli infolinii numer 989, za pośrednictwem strony internetowej czyli internetowego konta pacjenta i osobiście w poz-etach” – powiedział Dworczyk w trakcie konferencji prasowej.

Jednocześnie za pośrednictwem strony internetowej swoją gotowość do szczepień mogą deklarować osoby w wieku 18-69 lat. Jeżeli będzie zbliżał się termin rozpoczęcia szczepień dla ich grupy wiekowej, otrzymają maila z powiadomieniem i będą mieć pierwszeństwo w otrzymaniu szczepionki.

„Zgłoszenie gotowości do szczepienia również cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.[…] Do tej pory przesłano 474 tys. zgłoszeń i […] 377 tys. zostało potwierdzonych przez klikniecie w specjalny link, wysłany przez system do zgłaszającego się, jako osobę gotową do przyjęcia szczepienia” – powiedział Dworczyk.

Poinformował, że w ciągu pierwszych 90 minut na infolinię zadzwoniono ponad 84 tys. razy, w ciągu jednej godziny miało miejsce ponad 10 mln odsłon strony, za pośrednictwem której można wysyłać zgłoszenia.

Podał także, że wczoraj terminy szczepień w centralnym kalendarzu wystawiło 4 787 punktów w całej Polsce. I właśnie dla tych punktów uruchomiana została rejestracja za pośrednictwem centralnego kalendarza. Terminów, które zostały wystawione było około 1,5 mln.

Od 22 stycznia ma rozpocząć się rejestracja seniorów powyżej 70. roku życia, a od 25 stycznia – szczepienia osób powyżej 70. roku życia.

Dotychczas pierwszą dawką szczepionki zaszczepiono ponad 410 tys. osób.

(ISBnews)