NanoGroup: Sprzedaż maseczek z powłoką biobójczą ruszy na przełomie I/II br.

Spółka Marion na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku rozpocznie sprzedaż maseczek z opracowaną przez NanoGroup powłoką chroniącą przed wirusami, bakteriami i grzybami, podało NanoGroup.

„Według informacji przekazanych przez Marion, maseczki trafią na rynek Niemiecki oraz Polski (sklepy Biedronka). Mają być dostępne pod nazwą handlową InventiMask. Produkt posiada zadeklarowaną przez producenta zgodność z normą PN-EN 14683 (sprawność filtracji bakterii na poziomie BFE 99,7%, badanie wykonane przez zewnętrzne laboratorium Eurofins Cosmetics & Personal Care Italy Srl)” – czytamy w komunikacie.

Według umowy, NanoGroup przysługuje wynagrodzenie prowizyjne od wielkości sprzedaży. Jego wysokość nie odbiega od przeciętnych stawek rynkowych, dodano.

W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki zależne działające od kilku lat (NanoVelos S.A., NanoSanguis S.A., NanoThea S.A.), w których prowadzony jest rozwój pięciu zaawansowanych projektów biotechnologicznych. NanoGroup koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, będąc ośrodkiem, w którym podejmowane są decyzje dotyczące tworzenia i realizacji strategii rozwoju. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

(ISBnews)