Certyfikowane maski od TZF Polfy

TZF Polfa wprowadziła do oferty maski medyczne i półmaski FFP2. Produkty te są wytwarzane jedyne z polskich surowców. Cały zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na budowę nowoczesnej fabryki leków onkologicznych i immunosupresyjnych.

„Gwarancją jakości naszych masek są certyfikaty oraz testy wykonane w polskich, włoskich i hiszpańskich laboratoriach. W przypadku masek medycznych posiadamy certyfikat zgodności UE, natomiast dla półmaski FFP2 certyfikat Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy” – podkreśla cytowany w komunikacie Jarosław Król, prezes TZF Polfy.

Cały dochód z obecnej sprzedaży maseczek medycznych oraz płynów do dezynfekcji zostanie przeznaczony na budowę nowoczesnej fabryki leków onkologicznych i immunosupresyjnych, wraz z laboratorium. Początek budowy nastąpi już latem br., obecnie TZF Polfa kończy wybór generalnego wykonawcy budynku.

Maski medyczne TZF II R i Półmaska FFP2 są dostępne w oficjalnym sklepie TZF – https://shop.tzf.pl/ oraz w aptekach. W placówkach pocztowych na terenie Polski można kupić maski TZF II R.

Polfa Tarchomin jest jedną z najstarszych firm farmaceutycznych w Europie – działa na rynku od 1823 roku. Specjalizuje się w produkcji leków, zwłaszcza w obszarze leków przeciwbakteryjnych (antybiotyki); leków przeciwcukrzycowych (insuliny); leków działających na ośrodkowy układ nerwowy oraz produktów dermatologicznych. Roczne możliwości produkcyjne zakładu to 65 mln opakowań leków w formie stałej (tabletki, kapsułki), aerozoli oraz żeli. Zakład posiada 30 linii produkcyjnych.