KGHM: Miedziowe Centrum Zdrowia oddało do użytku Oddział Intensywnej Terapii

Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie – spółka z grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź – oddało do użytku powiększony Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii, podał KGHM. Jednostka została wyposażona w nowoczesny sprzęt, w tym respiratory, kardiomonitory i echokardiografy.

„Bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Zagłębia Miedziowego jest bardzo ważne. Zwłaszcza w okresie, w którym zmagamy się z pandemią. KGHM angażuje się w walkę z koronawirusem, ale nie skupia się wyłącznie na tym. Świadczy o tym ta inwestycja. Szpital MCZ cieszy się zaufaniem wśród mieszkańców. A teraz potwierdza, że jest placówką gwarantującą świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie” – powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie.

MCZ w Lubinie w ostatnim czasie zmodernizowało bloki operacyjne, wymieniło sprzęt medyczny, w tym tomograf komputerowy i urządzenia do radiologii. Dla pacjentów powstała też nowa pracownia rezonansu magnetycznego. Zakupione zostały dwie nowoczesne wieże endoskopowe. W tym roku placówka rozpocznie remonty Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej, a następnie Oddziału Gastroenterologicznego, podkreślono.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)