Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Zdaniem analityków współpracujących z rządem jest już za późno na wprowadzenie twardego lockdownu – szczyt pandemii w pierwszych dniach kwietnia będzie miał miejsce niezależnie od wprowadzonych obostrzeń i nie mamy wpływu na jego wysokość. Średniotygodniowa liczba zachorowań ma przekroczyć wówczas 34 tys. Po 5 kwietnia powinna być widoczna tendencja spadkowa.

Rzeczpospolita
–Jak podaje „Rz”, z dokumentu Komitetu Sterującego (gromadzącego przedstawicieli 27 państw członkowskich oraz Komisji Europejskiej) wynika, że do końca czerwca w Polsce 55% dorosłych osób będzie zaszczepionych przeciw Covid-19. Średnio w Unii Europejskiej poziom zaszczepienia będzie wynosił 57%.
–W środę wykryto najwięcej przypadków koronawirusa od początku epidemii – 29 978. Trend cały czas jest wzrostowy. Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski ma ogłosić nowe obostrzenia na najbliższe dwa tygodnie. Pod uwagę brane jest zamknięcie żłobków i przedszkoli, a także sklepów – oprócz spożywczych i drogerii.
–Inspektorzy przeprowadzający kontrolę na zlecenie Unii Europejskiej wykryli, że AstraZeneca schowała w fabryce we Włoszech 29 mln szczepionek przeciw koronawirusowi. Są one przeznaczone dla różnych odbiorców spoza UE, prawdopodobnie dla Wielkiej Brytanii, Australii, Kanady czy Meksyku.