Niedzielski: Trzeba się liczyć z obostrzeniami także podczas 'majówki’

Trzeba się liczyć z tym, że w trakcie tegorocznej majówki będą obowiązywać obostrzenia, wprowadzone ze względu na III falę pandemii koronawirusa, poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że o skali tych obostrzeń rząd będzie informować.

„Myślę, że zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówka będzie spędzana w te sam sposób, jak spędzaliśmy to dwa lata temu czy we wcześniejszych okresach, bo […] program szczepień jeszcze do okresu majowego nie zapewni nam zabezpieczenia populacyjnego. Trzeba więc się liczyć, że w tym okresie również będą obecne obostrzenia” – powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej.

„O skali [obostrzeń] będziemy informować” – dodał.

Dotychczasowe dodatkowe obostrzenia obowiązywały od 20 marca do 9 kwietnia. Teraz zostały przedłużone do 18 kwietnia. Zamknięte są hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, a także obiekty sportowe: m.in. baseny, korty tenisowe. Nauka dla wszystkich roczników odbywa się w trybie zdalnym. Od soboty na dwa tygodnie ograniczona została dodatkowo liczba osób placówkach handlowych i pocztowych do 1 os. na 20 m2, zamknięte zostały co do zasady żłobki i przedszkola, zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne, a także obiekty sportowe z wyjątkiem sportu zawodowego.

(ISBnews)