Polfa Tarchomin rozpoczęła sprzedaż tlenu medycznego

TZF Polfa wprowadziła do obrotu tlen w 2, 5, 10, 40 i 50 litrowych butlach ze wskazaniem do tlenoterapii w większości postaci niedotlenienie. Tlen medyczny jest obok płynów do dezynfekcji, certyfikowanych maseczek medycznych, ,maseczek FFP2 oraz FFP3 kolejnym wkładem w zabezpieczenie strategicznych potrzeb. Dzięki pozwoleniu nr 26334 wydanemu przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Tlen medyczny sprężony TZF został dopuszczony do obrotu.

„W ubiegłym roku wspólnie z Agencją Rezerw Materiałowych wspieraliśmy szpitale oraz stacje pogotowia w newralgicznym momencie braku tlenu na rynku. Było to wtedy możliwe dzięki zgodzie Ministerstwa Zdrowia. Obecnie tlen medyczny na stałe dołącza do naszych produktów i mamy nadzieję, że znowu wesprzemy w ten sposób szpitale i stacje pogotowia” – wyjaśnia cytowany w komunikacie Jarosław Król, Prezes Zarządu TZF „Polfa”.

Tlen spełnia wymogi norm jakości tlenu medycznego zgodne z Farmakopeą Europejską. Tlen medyczny może być wykorzystywany do szpitalnej terapii przy zachorowaniach na COVID-19, ale też innych schorzeniach wymagających tlenoterapii.

Od początku marca TZF Polfa przekazała ponad 85 darowizn dla szpitali, domów opieki społecznej, organizacji społecznych oraz fundacji. Łączna wielkość wsparcia to ponad 90 tys. litrów płynów do dezynfekcji.

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” Spółka Akcyjna jest jedną z najstarszych firm farmaceutycznych w Europie. Działa na rynku od 1823 roku. Obecnie zatrudnia niemal 1000 osób, w większości w fabryce w Warszawie. Większościowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa. Zakład posiada około 30 linii produkcyjnych wytwarzających ponad 300 produktów co daje około 20 milionów opakowań leków rocznie.