Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Jak podaje „Rz”, plan szczepień organizowanych przez pracodawców został znacząco rozszerzony, zakłada bowiem, że będą mogły do niego przystąpić również grupy kapitałowe składające się z kilku spółek, które łącznie mają co najmniej 500 pracowników. Szczepienia będą mogły się odbywać na terenie zakładu pracy. Rozpoczęcie akcji szczepień planowane jest na połowę maja.
–Zdaniem ministra Michała Dworczyka odpowiedzialnego za Narodowy Program Szczepień w obecnej sytuacji wprowadzanie tzw. paszportów covidowych byłoby niewłaściwe i niesprawiedliwe, ponieważ dostęp do szczepionki mają wybrane osoby, a nie cała populacja.

Dziennik Gazeta Prawna
–Brak regulacji wykonywania zawodu terapeuty wykorzystują niektóry poradnie, aby zmuszać swych pracowników do podpisywania umów zawierających nieetyczne klauzule, dotyczące np. prowadzenia psychoterapii przez określoną liczbę spotkań, niezależnie od wskazań medycznych, czy braku możliwości skierowania pacjenta na dodatkowe konsultacje poza ośrodkiem, nawet jeśli jest to wskazane merytorycznie. Odpowiedzią na takie praktyki może być projekt przygotowany przez Parlamentarny Zespół ds. Ustawowego Uregulowania Zawodu Psychologa. Po uwzględnieniu uwag otrzymanych podczas konsultacji środowiskowych projekt ma zostać oficjalnie złożony w Sejmie.