Irma Veberic nowym General Managerem Roche Polska

Od 1 czerwca br. stanowisko General Managera Roche Polska obejmie Irma Veberic. Zastąpi na tym stanowisku Wiktora Janickiego, który pełnił funkcję General Managera Roche Polska w latach 2016-2021.

Irma Veberic z Roche związana jest od 1996 roku. Przeszła przez wszystkie etapy kariery, by w 2010 objąć stanowisko General Managera Roche na Słowenii. W 2017 przeniosła się na Węgry, gdzie również pełniła funkcję General Managera.

„Przyjeżdżając na Węgry zdałam sobie sprawę, że oba te rynki (słoweński i węgierski) są bardzo złożone i różne, mimo że geograficznie położone tuż obok siebie. Moją misją było zminimalizowanie różnic między wynikami terapeutycznymi pacjentów węgierskich i europejskich. Obraliśmy za cel wdrożenie skutecznej profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów za pomocą badań przesiewowych i diagnostyki, a następnie zapewnienie pacjentom dostępu do nowoczesnych terapii na miarę XXI wieku” – mówi cytowana w komunikacie Veberic.

Veberic ugruntowała pozycję Roche na Węgrzech. Obecnie firma inwestuje trzy czwarte przychodów z powrotem w tym kraju. Na Węgrzech funkcjonują trzy jednostki biznesowe Roche – farmacja, diagnostyka i opieka diabetologiczna, a także PV HUB Budapest (Pharmacovigilance Hub). PV HUB Budapest jest odpowiedzialny za 23 kraje europejskie i 6 krajów Półwyspu Bałkańskiego. W Budapeszcie zlokalizowane jest również RSS Budapeszt (Roche Services & Solutions Operations EMEA), które zatrudnia 900 pracowników. Zespół składa się z obywateli aż 27 państw świata. 63% stanowisk kierowniczych w RSS zajmowanych jest przez kobiety.

Dla Irmy Veberic Roche Polska to trzeci rynek, który będzie rozwijać pod kątem biotechnologii.

„W Roche Polska zamierzam wdrażać kolejne, innowacyjne strategie, aby docelowo podnosić komfort życia pacjentów i zapewniać im skuteczne, odpowiednio dobrane leczenie. Naszą misją jest dążenie do jak najwyższych standardów leczenia, jako przykład stawiając państwa o świetnie rozwiniętych systemach ochrony zdrowia. Stanowisko General Managera to wielkie wyzwanie, które z przyjemnością podejmę. Ponadto, będę kontynuować budowę silnych i wielofunkcyjnych zespołów, by jeszcze bardziej umocnić firmę” – tłumaczy.

Irma Veberic ma ponad 25 lat doświadczenia w farmacji i biotechnologii.