Medinice ma zgodę na rozpoczęcie badań klinicznych w projekcie PacePress

Medinice otrzymało zgodę Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych na rozpoczęcie badań klinicznych nad urządzeniem PacePress, podała spółka. PacePress to opaska uciskowa, która ma zmniejszać ryzyko wystąpienia krwiaka w loży po implementacji urządzeń wykorzystywanych w elektroterapii serca. Spółka planuje rozpoczęcie badań 25 maja 2021 r.

„Urządzenie cieszy się dużym zainteresowaniem na całym świecie, co świadczy o jego unikatowości. W USA założyliśmy spółkę do sprzedaży PacePress przy pomocy lokalnych dystrybutorów oraz złożyliśmy wstępny wniosek dotyczący rejestracji urządzenia w Stanach Zjednoczonych. Natomiast w Europie liczymy na zakończenie certyfikacji w ciągu przyszłych 12 miesięcy” – powiedział prezes Sanjeev Choudhary, cytowany w komunikacie.

PacePress posiada już polski i europejski patent. Aktualnie spółka ubiega się o certyfikat CE oraz czeka na przyznanie patentu w Stanach Zjednoczonych.

„Podpisaliśmy pierwszą umowę dotyczącą komercjalizacji PacePress. W Indiach trzeba uzyskać lokalny certyfikat, który mieliśmy, a dzięki temu mogliśmy rozpocząć współpracę z tamtejszym partnerem. Pandemia opóźniła jednak komercjalizację – nasz partner przygotowywał się do rozpoczęcia produkcji, jednakże obecna sytuacja panująca w Indiach wpłynęła na kolejne opóźnienia, a co za tym idzie, przesunięcie wcześniejszych terminów” – dodał Choudhary.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2020 r.

(ISBnews)