Biotts otworzył biuro w Bostonie

Biotts otworzyła biuro w Bostonie. „Obecnie Massachusetts jest postrzegane jako najlepsze miejsce na świecie do uruchomienia firmy biotechnologicznej” – czytamy w komunikacie spółki. Jednocześnie planuje ona dalszą międzynarodową ekspansję w pierwszym kwartale przyszłego roku chce otworzyć kolejne europejskie biuro, tym razem w Danii.

W Bostonie big farma i małe startupy ściśle ze sobą współpracują. W rezultacie Boston jest siedzibą ponad 1000 firm związanych z biotechnologią. Ta dziedzina nauki stała się tu kompletnym ekosystemem — symbiozą między wielką farmą i startupami.

„Chcemy, aby Biotts stał się firma globalną. Nasi potencjalni klienci to duże koncerny farmaceutyczne, a te mają swoje siedziby na całym świecie. Aby uzyskać lepszy dostęp i być bardziej widocznymi na rynku biotechnologicznym potrzebujemy wyraźnej ekspozycji. Nowa siedziba spółki w Bostonie ma te zadania spełnić” – podkreśla cytowana w komunikacie Karolina Buratyńska, general manager w Biotts.

Aktualnie big farma aktywnie poszukuje małych firmy biotechnologicznych, zasilających przemysł w kolejne produkty. A akceleratory, inkubatory, fundusze, uczelnie i inne programy pomagają w Massachusetts wspierać rozwój młodego biznesu.

„AstraZeneca, zlokalizowana w tym stanie, jest jednym z najważniejszych inkubatorów biotechnologii. Wiodące firmy biotechnologiczne nazywają go domem, czyniąc skrzyżowanie Cambridge Ames i Main Street, Kendall Square, magnesem dla startupów, ponieważ co roku na MIT i Harvard przybywają nowi studenci” – dodaje Buratyńska.

Valeri Melekhov, stojący na czele amerykańskiego biura Biotts, jest weteranem branży farmaceutycznej, jego ponad 25 letnie doświadczenie w licencjonowaniu farmaceutyków, rozwoju produktów, marketingu i sprzedaży jest nieocenione w codziennej współpracy.

„USA to największy światowy rynek farmaceutyczny i wiele firm z tego regionu opracowuje, produkuje i sprzedaje w kraju i za granicą produkty lecznicze oraz kosmetyki do stosowania miejscowego. Zakładając biuro w Bostonie, który jest jednym z głównych centrów biotechnologicznych w USA, Biotts przybliża swoją technologię i usługi swoim klientom i partnerom na tym rynku” – mówi Valeri Melekhov.

To jednak nie jest koniec zagranicznej ekspansji spółki. W pierwszym kwartale przyszłego roku Biotts planuje otwarcie kolejnego biura w Europie, tym razem w Danii, gdzie biotechnologia również prężnie się rozwija.

Biotts – spółka biotechnologiczna z Wrocławia, powstała w 2018 r. Opracowała system transdermalny, który przenosi duże cząsteczki leków przez skórę, nawet kilkanaście razy większe niż w przypadku dotychczasowych rozwiązań. Umożliwia on także transport jednej lub kilku substancji czynnych, dzięki czemu możliwe jest projektowanie leków wieloskładnikowych. Spółka jest autorem i wyłącznym właścicielem praw autorskich do czterech zgłoszeń patentowych, dwa z nich weszły w globalna procedurę ochrony PCT. Skupia się na diabetologii i onkologii.