Pro-PLUS chce pozyskać inwestora w br., nie wyklucza w dalszej kolejności debiutu na GPW

Pro-PLUS – twórca rozwiązań do domowej telerehabilitacji kardiologicznej – nie wyklucza debiutu giełdowego „w szerszym horyzoncie czasowym”, zaś opcją priorytetową jest pozyskanie inwestora w 2022 r., podała spółka. Pro-PLUS ocenia swoje potrzeby kapitałowe na 15 mln zł w ciągu dwóch lat.

Strategia spółki koncentruje się m.in. na rozwoju sprzedaży w Polsce i za granicą (aktualnie z urządzeń i technologii Pro-PLUS-a korzystają m.in. partnerzy ze Szwecji, Włoch i Bułgarii). Ponadto, Pro-PLUS zamierza dalej rozwijać posiadane technologie oraz udoskonalać system do telerehabilitacji kardiologicznej. Ważnym elementem strategii firmy jest implementacja elementów AI (sztucznej inteligencji) w jej rozwiązaniach celem optymalizacji pracy personelu medycznego i zwiększenia skuteczności i szybkości diagnostyki, podano.

„Do realizacji ambitnych planów potrzebujemy wsparcia partnera strategicznego, który, oprócz kapitału, zaangażuje się w działania operacyjne związane z rozwojem potencjału IT Pro-PLUS-a, głównie w odniesieniu do naszej platformy telemedycznej i aplikacji mobilnych. Nasze potrzeby kapitałowe to 15 mln zł do zagospodarowania w dwa lata. Opcją priorytetową jest pozyskanie inwestora w 2022 r. W szerszym horyzoncie czasowym nie wykluczamy debiutu giełdowego. Uważamy, że miejsce innowacyjnych spółek z sektora telemedycznego, za którymi stoją konkretne wdrożenia, wiedza i know-how, a do tego grona bez wątpienia zalicza się Pro-PLUS, jest na giełdzie” – powiedział prezes Pro-PLUS Jerzy Szewczyk, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że posiada ok. 80% udziału w rynku rozwiązań do domowej telerehabilitacji kardiologicznej.

Pro-PLUS poinformował dziś, że wygrał przetarg o wartości 0,2 mln zł w ramach którego dostarczy Krakowskiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. Jana Pawła II system telemedyczny dla pacjentów z niewydolnością serca, w tym rejestratory EKG do indywidualnej telediagnostyki i telemonitoringu w warunkach domowych oraz zestawy urządzeń do rejestracji i transmisji bezprzewodowej wyników pomiarów medycznych: ciśnienia tętniczego krwi, pulsu, poziomu nasycenia tlenem krwi, masy ciała, obwodu pasa.

Jak podano, z Krakowskiem Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II współpracuje od kilkunastu lat.

„Już w 2011 r. w ramach pilotażowego projektu TCares stworzyliśmy telemedyczną usługę dla pacjentów, obejmującą zdalne monitorowanie EKG z możliwością rejestracji parametrów biometrycznych, co znacznie ułatwiło diagnozowanie chorych, u których lekarze nie byli w stanie znaleźć przyczyn dolegliwości. W 2017 r. z kolei wdrożyliśmy platformę do telerehabilitacji kardiologicznej, by w 2018 r. rozwinąć projekt o moduł wideo. Liczne wdrożenia w ośrodkach referencyjnych oraz znajomość i zrozumienie rynku kardiologicznego pozwalają nam sukcesywnie rozbudowywać nasz potencjał” – wymienił Szewczyk.

Jak wskazał, w dotychczasowej, wieloletniej historii Pro-PLUS zrealizował ok. 1,33 mln badań, sprzedając ponad 30 tys. urządzeń telemedycznych i współpracując z 351 placówkami medycznymi.

„Dzięki nam ok. 1,4 tys. pacjentów wróciło do normalnej aktywności, stosując telerehabilitację kardiologiczną” – podsumował.

Pro-PLUS specjalizuje się w takich obszarach, jak: monitoring kardiologiczny, rehabilitacja kardiologiczna, niewydolność serca, teleopieka (kioski telemedyczne). Spółka jest obecna na rynkach zagranicznych (Włochy, Bułgaria, Szwecja). Pro-PLUS zrealizował szereg dużych projektów B+R, w tym: Strategmed I – telerehabilitacja kardiologiczna, Strategmed II – niewydolność serca oraz projekt dla m. st. Warszawy – pierwsze w Polsce pilotażowe wdrożenie kiosków telemedycznych.

(ISBnews)