Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od poniedziałku 28 marca zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Wyjątkiem są podmioty lecznicze, gdzie twarz będą musieli zasłaniać zarówno pacjenci, jak i medycy. Zniesiono również obowiązkowe kwarantanny i izolacje osób chorych na Covid-19.
–Zdaniem prof. Agnieszki Szuster-Ciesielskiej z Katedry Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie z decyzjami dotyczącymi zniesienia wszystkich obostrzeń związanych z Covid-19 należało się wstrzymać do końca kwietnia. Rozluźnienie może być szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, które najsłabiej odpowiadają na szczepienia i najwcześniej dostały szczepionkę, której skuteczność z czasem maleje.
–Projekt przepisów naprawiających Polski Ład, mający wejść w życie 1 lipca, zakłada złagodzenie zasad rozliczania składki zdrowotnej. Jej podwyższenie było jednym z najbardziej krytykowanych rozwiązań Polskiego Ładu.

Dziennik Gazeta Prawna
–Jak informuje sekretarz stanu w kancelarii premiera Norbert Maliszewski, zmiany dotyczące składki zdrowotnej w ramach Polskiego Ładu nie kłócą się z dotychczasowym zobowiązaniem, czyli przeznaczeniem większych środków na służbę zdrowia.