CMR Surgical zainstalowała już ponad 100 systemów Versius na całym świecie

CMR Surgical (CMR) ogłosiła, że zainstalowała już ponad 100 robotycznych systemów chirurgicznych Versius®. System Versius po raz pierwszy wprowadzono na rynek w 2019 roku. Do tej pory firma zainstalowała systemy robotyczne nowej generacji na terenie Europy, Azji, Australii, Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu.

Do ostatnich instalacji w Europie należą wiodący na świecie ośrodek badań nad nowotworami Institut Curie we Francji oraz szpital ASST Santi Paolo e Carlo w Mediolanie. Natomiast w Wielkiej Brytanii walijska publiczna służba zdrowia NHS Wales zakupiła cztery systemy w ramach pionierskiego, krajowego programu robotyki chirurgicznej.

Po uzyskaniu zgody regulatora w Brazylii CMR pozyskała klientów również w tym kraju, a wśród nich m.in. Hospital Moinhos de Vento w Porto Alegre, Hospital e Maternidade Rede D’Or São Luiz Itaim, Hospital Unimed Litoral, Hospital Baía Sul oraz BP Beneficência Portuguesa de São Paulo. Niedawno do grona użytkowników systemu dołączyły także wiodące placówki w Indiach, w tym Zen Hospital w Mumbaju i GEM Hospital w Coimbatore.

Światowy rynek robotyki chirurgicznej nadal szybko rośnie – jego obecna wartość szacowana jest na 6 miliardów dolarów . CMR wykorzystuje ten wzrost, stale rozwijając system Versius. System firmy CMR jest na ten moment jedynym kompaktowym, przenośnym i modułowym robotem chirurgicznym dostępnym na rynku i stanowi atrakcyjne rozwiązanie dla klientów wdrażających programy robotyki chirurgicznej.

„Instalacja 100 systemów to kamień milowy na drodze do realizacji naszych ambitnych planów biznesowych. W ostatnim roku na całym świecie obserwowaliśmy duże i nadal rosnące zapotrzebowanie na system Versius, ponieważ zarówno publiczne systemy opieki zdrowotnej, jak i placówki prywatne coraz częściej doceniają korzyści wynikające z wdrożenia kompaktowego, modułowego i przenośnego systemu. Niezmiennie kluczowe jest dla nas znalezienie właściwych partnerów, dlatego jesteśmy dumni ze współpracy ze światowej klasy szpitalami i chirurgami, z których wielu nie mogło wcześniej korzystać z robota chirurgicznego” – komentuje Per Vegard Nerseth, Dyrektor Generalny CMR Surgical.

Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym pacjentom zabiegi z zakresu chirurgii wspomaganej robotycznie dzięki wprowadzeniu nowego, innowacyjnego rozwiązania — systemu Versius. Z uwagi na jego niewielkie rozmiary i modułową konstrukcję mogliśmy wdrożyć ten system i zapewnić korzyści płynące z chirurgii robotycznej większej liczbie pacjentów – komentuje Evandro Moraes, Dyrektor Administracyjny Hospital Moinhos de Vento.

By zaspokoić popyt na system Versius, CMR stale zwiększa skalę swojej działalności na całym świecie. Obecnie trwają prace nad budową dużego zakładu produkcyjnego, o powierzchni ponad 7000 metrów kwadratowych, w Cambridgeshire, który stanie się centrum eksportu na cały świat.

Jak poinformowała kilka miesięcy temu firma CMR, do tej pory system Versius został wykorzystany do przeprowadzenia ponad 5000 procedur, w ramach 128 rodzajów zabiegów ze specjalizacji obejmujących ginekologię, proktologię, torakochirurgię, chirurgię ogólną oraz urologię.