Genomtec podpisał umowę z Clairfield Partners na doradztwo przy sprzedaży spółki

Genomtec podpisał umowę z Clairfield Partners LLC na doradztwo w procesie nawiązania partnerstwa strategicznego, sprzedaży licencji i/lub sprzedaży całości lub części posiadanej własności intelektualnej i związanej z nią technologii, podała spółka.

Clairfield będzie odpowiedzialny m.in. za identyfikację i wybór potencjalnych nabywców i partnerów. Działania te będą obejmować m.in. sporządzenie niezbędnych materiałów oraz nawiązywanie kontaktów z globalnymi firmami z m.in. sektora wyrobów medycznych do diagnostyki in-vitro. Ponadto Clairfield będzie wspierał Genomtec w organizacji procesu due diligence, kształtowaniu strategii negocjacyjnej i koordynowaniu procesu finalnych rozmów związanych z potencjalną transakcją, wyjaśniono.

„Nawiązanie współpracy z tak doświadczonym partnerem, jakim jest Clairfield traktujemy, jako walidację atrakcyjności technologii Genomtec. Wieloletnia praca kilkudziesięcioosobowego zespołu Genomtec pozwoliła nam znaleźć się na obecnym etapie rozwoju. Dysponujemy już działającą platformę Genomtec ID wraz z certyfikowanym w 30 krajach Europy panelem diagnostycznym. Posiadamy łącznie 9 patentów m.in. w Europie, USA i Japonii oraz ponad 25 zgłoszeń patentowych na globalnych rynkach. Obecnie naszym priorytetowym celem jest wybór globalnego partnera strategicznego, który będzie zdecydowany na zakup licencji, całości lub części posiadanej przez Genomtec własności intelektualnej” – powiedział prezes i współzałożyciel Genomtec Miron Tokarski, cytowany w komunikacie.

Wsparcie Clairfield będzie realizowane na zasadzie wyłączności. Wynagrodzenie z tytułu realizacji usług obejmuje cześć zmienną tzw. success fee, uzależnione od wartości przeprowadzonej transakcji oraz część stałą, rozłożoną na płatności miesięczne realizowane w określonym czasie, zaznaczono.

Clairfield Partners jest częścią Clairfield International – międzynarodowej firmy świadczącej usługi doradztwa korporacyjnego, głównie w zakresie fuzji i przejęć, dla międzynarodowych podmiotów oraz inwestorów finansowych. Clairfield posiada duże doświadczenie m.in. w przeprowadzaniu fuzji i przejęć w obszarze technologii medycznych i biotechnologii, w tym również w sektorze diagnostyki in-vitro.

Genomtec to innowacyjna spółka technologiczna powstała w 2016 r. we Wrocławiu. Działa w obszarze diagnostyki molekularnej. Zadebiutowała na rynku NewConnect w marcu 2021 r.

(ISBnews)