Mabion podpisał z Novavax dziewiąte rozszerzenie umowy dot. szczepionki przeciw COVID-19

Mabion podpisał z Novavax dziewiąte rozszerzenie zakresu usług umowy produkcyjnej w postaci specyfikacji warunków zlecenia, podała spółka. Umowa dotyczy badania wszystkich dotychczasowych produktów firmy Novavax z obszaru szczepionek przeciwko Sars-CoV-2.

„Mabion może się pochwalić już dziewiątym rozszerzeniem zakresu współpracy w postaci zupełnie nowego obszaru. Jest to kolejne potwierdzenie na duży potencjał spółki w zakresie działalności CDMO. Ta usługa, jak i inne usługi zaawansowanej analityki wykonywane na rzecz Novavax, znalazły się już w stałej ofercie Mabion, kierowanej do innych potencjalnych klientów spółki” – powiedział członek zarządu Mabion, cytowany w komunikacie.

Zakres dziewiątego rozszerzenia obejmuje przeprowadzenie przez spółkę analizy mapowania peptydowego dla substancji czynnej (DS), jak i produktu gotowego (DP) próbek białka rS SARS-CoV-2 produktów Novavax – zarówno wariantu Wuhan, jak i Omikron. Zakontraktowane prace obejmują przeprowadzenie analizy wykonalności metody, jej walidacji oraz prowadzenie regularnego testowania prób wyprodukowanych w Mabion oraz prób wyprodukowanych w innych jednostkach, świadczących usługi produkcyjne dla Novavax. Rutynowe badania próbek będą przeprowadzane w systemie środowiska GMP (dobra praktyka wytwarzania, ang. Good Manufacturing Practice), jeśli będzie to wymagane przez Novavax, podano w materiale.

Kontrakt produkcyjny Mabionu z firmą Novavax, podpisany w 2021 r., pierwotnie miał wartość 372 mln USD.

Mabion jest zintegrowaną polską firmą biofarmaceutyczną, której głównym obszarem działania jest opracowywanie i rozwój leków najnowszej generacji opartych na technologii białek rekombinowanych (np. przeciwciał monoklonalnych). W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)