Grupa Scanmed sfinalizowała przejęcie spółki Ars Medical w Pile

2022_10_27 Oddział Transplantacji Szpiku i Terapii Komórkowych prof. dr hab. med. Grzegorz Władysław Basak

Grupa Scanmed – prywatny operator medyczny z portfela Abris Capital Partners – sfinalizowała przejęcie Ars Medical w Pile. Scanamed poszerza w ten sposób swoją ofertę o 5 oddziałów szpitalnych oraz nowoczesną diagnostykę, podała spółka.

„Scanmed nie ustaje w swoich wysiłkach, poszerzając ofertę usług oraz wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów i personelu medycznego, jednocześnie podążając za rynkowymi trendami, a Abris chętnie go w tym wspiera. Rozszerzenie obecności w regionie północno-zachodnim poprzez włączenie do placówek Grupy Scanmed wiodącego wielospecjalistycznego dostawcy usług medycznych umacnia kluczową pozycję świadczeniodawcy opieki stacjonarnej w Polsce, umożliwia też synergię z jej istniejącymi placówkami w regionie” – powiedział dyrektor inwestycyjny w Abris Capital Partners Sylwester Urbanek, cytowany w komunikacie.

Scanmed prowadzi wielospecjalistyczne szpitale w Krakowie oraz w Blachowni, a dzięki decyzji o przejęciu Ars Medical poszerzy swoją ofertę o 5 oddziałów szpitalnych oraz nowoczesną diagnostykę.

„Opieka szpitalna Ars Medical obejmuje zabiegi operacyjne i leczenie zachowawcze na oddziałach onkologicznym, paliatywnym, hematologicznym, rehabilitacyjnym oraz internistyczno-kardiologicznym. Pilski szpital dysponuje dwiema salami operacyjnymi, w tym salą hybrydową, która szczególnie sprzyja celom medycznym Grupy Scanmed. Ars Medical prowadzi także szereg poradni specjalistycznych, a przy tym zapewnia możliwości wykonania diagnostyki poprzez kompleksową ofertę w tym zakresie: od badań USG poprzez endoskopię, tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny. Szczególnie ważne dla Scanmed jest również wzmocnienie zespołu o około 400 osób, w tym ponad 100 ekspertów klinicznych różnych dziedzin, współpracujących z ośrodkiem w Pile” – podano w komunikacie.

Grupa Scanmed zajmuje się podstawową opieką zdrowotną, ambulatoryjną opieką specjalistyczną oraz leczeniem szpitalnym w blisko 40 lokalizacjach w całej Polsce.

Abris Capital Partners to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, specjalizująca się w transformacji ESG, która zainwestowała w Scanmed w 2020 r.

(ISBnews)