Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–W opinii Franciszka Rakowskiego z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW nawet jeśli w Polsce pojawi się nowy wariant Covid-19 – XBB.1.5 – fala nie będzie groźna, rzadkie będą też przypadki hospitalizacji i zgonów. Stan zagrożenia epidemicznego, obowiązujący obecnie do końca marca, będzie można znieść, jeśli do końca kwietnia nie pojawi się groźny wariant wirusa.

Dziennik Gazeta Prawna
–Współzałożyciel i prezes Ryvu Therapeutics Paweł Przewięźlikowski ocenił, że wpływy gotówkowe z tytułu przeprowadzonych transakcji sprzedaży czy licencjonowania polskich innowacji biotechnologicznych przekroczyły 1 mld zł w 2022 r. To znacznie więcej niż wcześniejsze historyczne wpływy łącznie.

Puls Biznesu
–Selvita przestanie konsolidować biotechnologiczną spółkę zależną Ardigen w związku z podniesieniem kapitału zakładowego Ryvu. Zdaniem prezesa Selvity Bogusława Sieczkowskiego jest to wyłącznie kwestia techniczna, Selvita nadal pozostaje bowiem największym udziałowcem Ardigenu i wszystkie decyzje strategiczne będą podejmowane wspólnie.