Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Naczelna Izba Lekarska odmówiła 200 medykom prawa do wykonywania zawodu – jednym z głównych powodów był brak dostatecznej znajomości języka polskiego. Ostatecznie w mocy utrzymano 70 decyzji. To oznacza, że spór resortu zdrowia i samorządu lekarskiego dotyczący zatrudniania obcokrajowców nie został rozwiązany. W opinii NIL medycy nieznający dobrze języka mogą być niebezpieczni dla pacjentów.

Puls Biznesu
–Nowy program Benefit Systems – MultiLife – który w tym roku wszedł w etap komercjalizacji, oferuje w formie pracowniczego benefitu po kilka opcji w różnych obszarach: rozwój, zdrowie, odżywianie i psychologia. To m.in. konsultacje z trenerem, dietetykiem czy psychologiem. Członek zarządu Benefit Systems zapowiedział, że spółka będzie dążyć do tego, aby program był równie popularny jak pakiety medyczne. W tym roku spółka chce pozyskać jak najwięcej użytkowników, jednak spodziewa się, że MultiLife zacznie przynosić zyski dopiero za 3–4 lata.

Głos Wielkopolski
–Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Strusia w Poznaniu dołączył do listy placówek posiadających nowoczesny robot da Vinci. To pierwszy aparat w Wielkopolsce, który zostanie przeznaczony do zabiegów urologicznych. Jak deklarują przedstawiciele szpitala, nowy robot pojawi się na bloku już w przyszłym tygodniu, a pierwsze operacje odbędą się w terminie 7–8 kwietnia.

Dziennik Bałtycki
–Gdański Uniwersytet Medyczny otrzymał dofinansowanie od Ministerstwa Zdrowia na ponad 47 mln zł, które będzie przeznaczone na nową siedzibę jednostek medycznych. Inwestycja zakłada budowę przestrzeni naukowo-badawczej i dydaktycznej. Realizacja tej inwestycji stworzy nowe miejsce dla bazy naukowo-dydaktycznej GUMed oraz poradni Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego.