Medicalgorithmics ma certyfikat CE dla PocketECG IV umożliwiający sprzedaż w i poza UE

Medicalgorithmics otrzymał certyfikat CE dopuszczający system PocketECG IV wraz z oprogramowaniem opartym na sztucznej inteligencji do użytkowania na rynkach Unii Europejskiej. Uzyskanie certyfikatu CE oznacza, że rozwijana przez Medicalgorithmics platforma do diagnostyki arytmii PocketECG IV spełnia wymogi jakości i bezpieczeństwa unijnego rozporządzenia w sprawie wyrobów medycznych (MDR), podała spółka.

„Certyfikacja CE otwiera nam drogę do sprzedaży PocketECG IV na terenie Unii Europejskiej i na rynkach pozaunijnych uznających oznakowanie CE. Niedawno PocketECG IV został dopuszczony do użytku w Kanadzie, która jest dla nas drugim najważniejszym rynkiem po USA. Pracujemy nad dopuszczeniem naszej platformy do sprzedaży na kolejnych rynkach. PocketECG IV jest kompatybilny z technologią LTE i spełnia wymogi związane z transmisją danych EKG na lata do przodu, co zwiększa atrakcyjność naszego rozwiązania dla placówek medycznych” – powiedział członek zarządu ds. handlowych w Medicalgorithmics Jarosław Jerzakowski, cytowany w komunikacie.

PocketECG IV to zaawansowana technologicznie platforma do diagnostyki arytmii. Czwarta generacja umożliwia łączenie urządzenia PocketECG po paśmie LTE, zapewniając jeszcze wydajniejsze przesyłanie ciągłego sygnału EKG, podano.

„Od pierwszej wersji PocketECG kładziemy nacisk na transmisję w czasie rzeczywistym całego rejestrowanego sygnału EKG. Dodając autorskie algorytmy AI, które w czasie rzeczywistym analizują rejestrowany sygnał, stworzyliśmy przez lata unikalny system, którzy dostarcza lekarzowi na bieżąco informacje o stanie monitorowanego pacjenta. Nasza technologia oferuje najwyższej jakości analizę oraz daje elastyczność lekarzom w doborze czasu monitorowania pacjenta” – powiedział członek zarządu ds. technologii w Medicalgorithmics Przemysław Tadla.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)