Medicalgorithmics ma list intencyjny dot. wykorzystania AI do diagnostyki arytmii serca

Medicalgorithmics podpisał list intencyjny z niemiecką firmą livetec Ingenieurbüro GmbH, w którym obie strony rozważają podjęcie strategicznej współpracy na rynku monitorowania pracy serca w oparciu o algorytmy i oprogramowanie Medicalgorithmics, podała spółka.

Firma livetec Ingenieurbüro GmbH (livetec) jest dostawcą urządzeń medycznych stosowanych w diagnostyce chorób serca. Planowana współpraca przewiduje integrację rozwijanej przez Medicalgorithmics platformy PocketECG PC Client i oprogramowania TechBot, wykorzystującego algorytmy sztucznej inteligencji do automatycznej interpretacji sygnału EKG z rozwiązaniem „liveECG” – trzykanałowym systemem EKG Holter, dostarczanym przez firmę livetec, podano.

„Alians z niemieckim partnerem znakomicie wpisuje się w nasze plany rozwojowe jako globalnego dostawcy oprogramowania i usług sztucznej inteligencji dla branży medycznej. Połączenie oprogramowania Medicalgorithmics z rejestratorem Livetec otwiera przed nami nowy obszar działalności biznesowej, czyli wykorzystanie naszej algorytmiki na urządzeniach firm trzecich. Nasze rozwiązania oparte na AI mogą usprawnić proces diagnostyczny przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów” – powiedział członek zarządu ds. handlowych w Medicalgorithmics Jarosław Jerzakowski, cytowany w komunikacie.

Integracja oprogramowania Medicalgorithmics z systemem liveECG otworzy przed polską spółką nowe możliwości w zakresie dostarczania autorskich algorytmów opartych na sztucznej inteligencji i oprogramowania do analizy sygnału EKG dla urządzeń firm trzecich, tym samym tworząc nową odnogę biznesu i strumień przychodów.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)