American Heart of Poland przejął szpital w Sztumie

1 czerwca 2023r. Grupa American Heart of Poland obejmuje zarządzanie wieloprofilowym Szpitalem w Sztumie. Pozwoli to na ciągłość funkcjonowania Szpitala i udzielania świadczeń w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Łączne inwestycje Grupy w Szpitalu w Sztumie mogą osiągnąć ponad 100 mln zł.

Grupa American Heart of Poland podpisała umowę na 20-letnią dzierżawę nieruchomości Szpitala w Sztumie. To ważny etap rozwoju American Heart of Poland w zakresie szpitalnictwa – będzie to już trzeci szpital wieloprofilowy, którym zarządza (po Katowicach i Drawsku Pomorskim).

„Szpital jest bardzo potrzebny mieszkańcom powiatu sztumskiego i okolic. Placówka zostanie zmodernizowana, co wpłynie na poprawę dostępności do opieki specjalistycznej oraz zwiększenie komfortu pacjentów i pracowników placówki. Plan inwestycyjny będzie związany z budynkiem głównym i rehabilitacji – zostanie przeprowadzony kompleksowy remont infrastruktury i zakupiony nowy sprzęt medyczny. Jako gwarancję naszych działań podajemy przykład szpitala w Drawsku Pomorskim, przejęcie tej placówki przez Grupę American Heart of Poland było punktem zwrotnym, który przyniósł za sobą znaczące inwestycje i poprawę funkcjonowania szpitala. W ciągu pierwszego roku po przejęciu tego podmiotu medycznego (przez okres 8 miesięcy) zainwestowaliśmy ponad 15 mln złotych, co umożliwiło przeprowadzenie wielu ważnych działań, mających na celu poprawę jakości świadczeń” – wyjaśnia Adam Szlachta, prezes Zarządu American Heart of Poland S.A.

„Cesja kontraktów z NFZ jest pełnym potwierdzeniem materializacji naszej umowy ze spółką American Heart of Poland. To oznacza, że szpital w Sztumie nie tylko zostanie uratowany, ale również przystąpimy do zapowiadanego, kompleksowego procesu modernizacji. To niezwykle pozytywna informacja nie tylko dla mieszkańców powiatu sztumskiego, ale również dla wszystkich osób korzystających z usług naszej placówki” – dodaje starosta sztumski, Leszek Sarnowski.

Grupa American Heart of Poland od ponad 10 lat zarządza oddziałem kardiologii w sztumskim szpitalu,  gdzie rocznie hospitalizowanych jest ponad 1200 pacjentów, w tym ok. 500 pacjentów z zawałem mięśnia sercowego.

Grupa American Heart of Poland funkcjonuje w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej w Polsce, w ramach kontraktu z NFZ. Zapewnia ponad 220 000 pacjentom dostęp do wysokiej klasy procedur medycznych w ponad 20 ośrodkach medycznych w całym kraju. Zatrudnia ponad 800 lekarzy i 2600 pozostałych pracowników medycznych. W skład Grupy wchodzą szpitale wieloprofilowe, oddziały kardiologii, kardiochirurgii oraz chirurgii naczyniowej, poradnie, laboratoria diagnostyczne i pracownie diagnostyki obrazowej, Uzdrowisko Ustroń oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe.