Mabion zamówił bioreaktory za 3,2 mln euro

Mabion zawarł ze spółką Global Life Sciences Solutions Poland z grupy Cytiva umowę zakupu zestawu bioreaktorów o następujących pojemnościach – 10 litrów (1 sztuka), 50 litrów (2 sztuki), 200 litrów (2 sztuki) i 2000 litrów (2 sztuki), wraz z usługami dodatkowymi za łącznie 3,2 mln euro, podał Mabion. Planowany termin dostawy bioreaktorów do zakładu wytwórczego w Konstantynowie Łódzkim to III kwartał 2023 r., po czym nastąpi instalacja, testy kwalifikacyjne oraz odbiór urządzeń.

„Zakup powyższych bioreaktorów pozwoli na zwiększenie obecnych mocy wytwórczych spółki i jest zgodny ze Strategią Mabion S.A. na lata 2023-2027 […] Zgodnie z zapowiedzią spółki, uzupełnienie aparatury rozwojowej i procesowej o bioreaktory, wykorzystujące klasyczną technologię mieszania umożliwi dywersyfikację technologii w zakresie prowadzenia hodowli bioreaktorowych. Dzięki temu Mabion będzie w stanie oferować zarówno już rozwiniętą technologię orbital shaking, którą obecnie spółka posiada, jak również najbardziej rozpowszechnioną na rynku technologię opartą o wykorzystanie konwencjonalnego systemu mieszania w bioreaktorach. Dzięki niniejszej inwestycji spółka istotnie wzmacnia swoją pozycję konkurencyjną jako wytwórca kontraktowy (CDMO) i ma możliwość pozyskania nowego segmentu klientów, których produkty są rozwijane w oparciu o konwencjonalną technologię bioreaktorów” – czytamy w komunikacie.

Mabion jest polską firmą biofarmaceutyczną założoną w 2007 r., która przechodzi transformację w kierunku w pełni zintegrowanej firmy CDMO o profilu biologicznym, świadczącej usługi w segmencie małych i średniej wielkości projektów na różnych etapach rozwoju (od wczesnego etapu discovery do wytwarzania komercyjnego). W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)