Selvita oczekuje pozytywnych efektów sprzedażowych na kluczowych rynkach

Selvita prowadzi intensywne działania sprzedażowe wśród spółek biotechnologicznych i farmaceutycznych i oczekuje, że strategia wpłynie pozytywnie na sprzedaż realizowaną przez spółkę na kluczowych rynkach, poinformował ISBnews wiceprezes, chief commercial officer spółki Miłosz Gruca. Równocześnie pracuje nad rozwojem oferty z zakresu odkrywania leków.

„Niezmiennie prowadzimy intensywne działania sprzedażowe wśród spółek biotechnologicznych i farmaceutycznych. Podpisany właśnie kontrakt dotyczy projektu zintegrowanego z obszaru odkrywania leków. Projekt ten jest dla nas istotny zarówno ze względu na wartość zlecenia, ale również dlatego, że podczas jego realizacji będzie angażował nasze zespoły badawcze działające na różnych etapach procesu rozwoju leków innowacyjnych” – powiedział ISBnews Gruca.

W piątek Selvita podała, że otrzymała zlecenie o łącznej wartości 1,86 mln euro na podstawie umowy ramowej ze spółką z siedzibą we Włoszech, której obszar działalności pokrywa wczesny etap odkrywania leków.

Wiceprezes zaznaczył, że od początku roku Selvita pracuje nad wzmocnieniem zespołów sprzedażowych na kluczowych rynkach.

„Obserwujemy już pierwsze pozytywne efekty tych zmian. Oczekujemy, że nasza strategia wpłynie pozytywnie na sprzedaż realizowaną przez spółkę na kluczowych dla nas rynkach” – wskazał Gruca.

Wiceprezes dodał, że równocześnie spółka cały czas pracuje nad rozwojem oferty z zakresu odkrywania leków.

„Nasze bogate doświadczenie i infrastruktura badawcza wpływają na to, że coraz częściej nasi klienci decydują o zlecaniu nam zintegrowanych, wysokomarżowych usług z tego obszaru” – powiedział Gruca.

Selvita jest jedną z największych przedklinicznych CRO (ang. Contract Research Organization) w Europie. Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO S.A.) zadebiutowały w 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvita S.A. formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty – Selvita S.A. (wcześniej Selvita CRO S.A.) i Ryvu Therapeutics S.A. (wcześniej Selvita S.A.).

(ISBnews)