Genomtec złożył wniosek o patent w projekcie onkologicznym

Genomtec złożył wniosek do Urzędu Patentowego RP o udzielenie patentu na wynalazek w obszarze diagnostyki onkologicznej, podała spółka. Strategia patentowa zakłada rozszerzenie ochrony wynalazku w procedurze międzynarodowej PCT.

„Sformułowanie wniosku o ochronę patentową technologii jest zwieńczeniem szeregu prowadzonych prac laboratoryjnych, które wskazują na użyteczność autorskiej metody SNAAT/LAMP w diagnostyce raka. Ochroną patentową ma zostać objęte zastosowanie opracowanej przez spółkę technologii polegającej na wykorzystywaniu metody izotermalnej amplifikacji kwasów nukleinowych do wykrywania wariantów genetycznych. Jednocześnie potencjalne zastosowania metody wykraczają poza onkologię i poza medycynę – metoda będzie mogła także być stosowana wszędzie tam, gdzie konieczna jest diagnostyka wariantów genetycznych, zarówno w diagnostyce klinicznej jak m.in. w weterynarii, bezpieczeństwie żywności” – czytamy w komunikacie.

Rozwój projektu onkologicznego był jednym z celów przeprowadzonej niedawno emisji akcji serii M i N. Według spółki ochrona patentowa w projekcie onkologicznym może pozytywnie wpłynąć na prowadzony przez spółkę proces M&A, podano także.

Genomtec to innowacyjna spółka technologiczna powstała w 2016 r. we Wrocławiu. Działa w obszarze diagnostyki molekularnej. Zadebiutowała na rynku NewConnect w 2021 r.

(ISBnews)