J. Jerzakowski zmienił funkcję na COO Medicalgorithmics, J. Landis dyrektorem ds. sprzedaży

Rada nadzorcza Medicalgorithmics zdecydowała, że Jarosław Jerzakowski – członek zarządu odpowiedzialny dotąd za sprawy handlowe – został powołany na stanowisko członka zarządu ds. operacji (COO). Natomiast James Landis – dotychczasowy dyrektor sprzedaży na Amerykę Północną – awansował na stanowisko dyrektora zarządzającego ds. globalnej sprzedaży i marketingu, podała spółka.

„Zgodnie z ogłoszoną w czerwcu nową strategią rozwoju, Medicalgorithmics jest w trakcie transformacji swojego modelu biznesowego od producenta urządzeń do monitoringu pracy serca do dostawcy opartej na sztucznej inteligencji (AI) platformy technologicznej do diagnostyki chorób serca. Zmiany w zespole zarządzającym mają pomóc w realizacji tego strategicznego celu oraz wzmocnić efektywność działań operacyjnych i sprzedażowych Medicalgorithmics” – czytamy w komunikacie.

Jerzakowski w nowej roli będzie rozwijał pion operacji spółki, który zajmuje się m.in. strategicznymi integracjami platformy diagnostycznej PC Client z systemami nowych klientów. Dodatkowo pokieruje rozwojem Medicalgorithmics na rynku badań klinicznych. Natomiast James Landis na nowym stanowisku ma odegrać kluczową rolę w rozwoju globalnej sieci partnerów biznesowych oraz wzmocnić marketing spółki.

Dodatkowo rada nadzorcza spółki delegowała swojego członka – Dawida Casha – do nadzoru nad obszarem sprzedaży, podano także.

„Zmiany w zespole zarządzającym Medicalgorithmics stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na naszą cyfrową platformę do diagnozy chorób serca. Rozpoczęcie jej samodzielnej sprzedaży to efekty inwestycji Biofund w 2022 roku. Dzięki zmianom w strukturze organizacyjnej jesteśmy gotowi do dalszego intensywnego wzrostu sprzedaży pod kierownictwem Jamesa oraz wykorzystania w pełni naszego potencjału usługowego i logistycznego do skutecznego wdrażania oprogramowania u nowych klientów, za co odpowiadać będzie Jarek. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych osiągnięć spółki i optymistycznie patrzymy na jej perspektywy wzrostu w 2024 roku” – skomentował członek rady nadzorczej i partner zarządzający Biofund – głównego akcjonariusza spółki – Kris Siemionow.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBNews)