Scop Fluidics: Bernd Eberhardt został powołany na stanowisko CEO w Bacteromic

Bernd Eberhardt stoi w garniturze

Bernd Eberhardt dołączył jako CEO do Bacteromic – podmiotu zależnego Scope Fluidics, podała spółka.

Scope Fluidics intensywnie rozwija system BacterOMIC, przygotowując się do uruchomienia zapowiadanych testów systemu w ramach programu early access. Spółka kontynuuje działania zorientowane na budowanie rozpoznawalności systemu BacterOMIC w świecie medycznym, a także wśród potencjalnych nabywców, uczestnicząc w największych międzynarodowych wydarzeniach branżowych i inwestorskich, podano.

„Bardzo intensywnie rozwijamy zarówno BacterOMIC, jak i nowe pomysły w ramach Scope Discovery. Ten rozwój musi być zrównoważony, tak abyśmy mogli budować wartość grupy Scope zarówno w krótszym, jak i długim terminie. Wzmacniamy kompetencje zarządcze w naszej flagowej spółce zależnej. Bernd Eberhardt to menedżer z niezwykle bogatym doświadczeniem w budowie przedsięwzięć, zarówno w Azji, jak i w Europie, w tym w zarządzaniu środowiskami produkcji urządzeń medycznych. Kompetencje Bernda są kluczowe na etapie, w który wchodzi nasz flagowy system. Stanowi on silne wzmocnienie naszego zespołu” – powiedział prezes Scope Fluidics Piotr Garstecki, cytowany w komunikacie.

„Od dłuższego czasu z uznaniem śledziłem rozwój Scope Fluidics i projektów prowadzonych przez tę spółkę. BacterOMIC wchodzi w fazę, w której niezbędne będzie m.in. skalowanie produkcji – zarówno urządzeń, jak i kartridży – przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Cieszę się, że będę mógł podzielić się ze spółką moim doświadczeniem w tych obszarach, wspierając również tym samym działania z zakresu M&A” – dodał CEO Bacteromic Bernd Eberhardt.

Bernd Eberhardt ma ponad 20-letnie doświadczenie w międzynarodowych firmach produkcyjnych. Jest specjalistą w obszarach produkcji, procesów operacyjnych i automatyzacji. W latach 2011-2023 związany był z niemiecką grupą Alfmeier SE, odpowiadając za procesy produkcyjne i technologiczne, a od roku 2013 zarządcze, w europejskich i azjatyckich spółkach wchodzących w skład grupy. W latach 2019-2023 zarządzał 240-osobowym zespołem w Rodinger Kunststoff-Technik, firmie specjalizującej się w produkcji elementów wykorzystywanych w branżach healthcare i automotive. Wcześniej – w okresie 2016-2019 – zarządzał spółką Actuator Solution Taiwan, dostarczającą zaawansowane materiały do zastosowań w urządzeniach medycznych, wykorzystywane m.in. w technologiach mikroprzepływowych.

Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Spółka w styczniu 2023 r. przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)