Proacta uruchomiła platformę do analizy badań laboratoryjnych

Paweł Ciesielka, prezes Proacta S.A.

Proacta uruchomiła autorską platformę „Dbam o siebie Smart LAB”, która wykonuje analizę oraz interpretację wyników badań laboratoryjnych dostarczając informacje w formie spersonalizowanego raportu. Rozwiązanie zostało sklasyfikowane jako wyrób medyczny. Usługa w pierwszej kolejności dedykowana jest klientom indywidualnym, a w kolejnych etapach planowana jest współpraca z placówkami prywatnej opieki zdrowotnej oraz rozszerzenie działalności na sektor publiczny.

„Platforma jest efektem naszych wieloletnich prac związanych z analizą danych medycznych oraz tworzeniem algorytmów predykcyjnych. Wypracowując rozwiązania dla sektora medycznego zauważyliśmy, że wielu pacjentów ma trudności z poprawną analizą swoich wyników badań. Nasza platforma jest odpowiedzą na te potrzeby. Wspieramy pacjentów w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących opieki zdrowotnej, skracając czas samej diagnozy. Odpowiednio dostosowane raporty na podstawie badań laboratoryjnych dostarczają rzetelne i przystępne informacje o stanie zdrowia pacjenta. Dodatkowo użytkownicy dostają informacje o możliwym wpływie różnych czynników na ich wyniki, w tym dane o stylu życia, możliwych schorzeniach, symptomach, a także o wpływie diety, suplementacji i przyjmowanych lekach” – powiedział Paweł Ciesielka, prezes Proacta cytowany w komunikacie.

Platforma wykonuje analizę oraz interpretację wyników badań laboratoryjnych dostarczając informacje w formie spersonalizowanego raportu. To innowacyjne narzędzie dedykowane osobom, które pragną lepiej rozumieć wyniki swoich badań laboratoryjnych i efektywnie zarządzać stanem zdrowia. Platforma generuje przejrzyste raporty zdrowotne na podstawie wyników badań, identyfikując potencjalne ryzyka zdrowotne w obszarach takich jak regulacja poziomu cukru we krwi, funkcjonowanie tarczycy, układ sercowo-naczyniowy, wątroba oraz przewód pokarmowy.

„W najbliższych miesiącach naszym celem jest dotarcie do jak największej liczby użytkowników. Mamy opracowany harmonogram wieloetapowej kampanii informacyjnej i promocyjnej. Liczymy, że pozyskane środki finansowe z trwającej emisji pomogą nam w jeszcze większej promocji naszego rozwiązania. Na tym etapie platforma „Dbam o siebie Smart LAB” skierowana jest do klientów indywidualnych, jednak jej możliwości technologiczne są znacznie większe. Prowadzimy rozmowy z podmiotami, które są zainteresowane zastosowaniem naszego rozwiązania w ramach swojej działalności diagnostycznej” – dodaje Paweł Ciesielka.

Proacta w ramach emisji akcji serii N z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy planuje pozyskać do 2,02 mln zł przy cenie emisyjnej 0,50 zł za jedną sztukę akcji. Zapisy na akcje przyjmowane będą do 10 lipca br., a przydział akcji został zaplanowany na 22 lipca. Termin przyjmowania zapisów na akcje serii N Spółki nieobjęte w wykonaniu prawa poboru i w zapisach dodatkowych przez podmioty, które odpowiedzą na zaproszenie Zarządu Spółki, został wyznaczony od 23 lipca do 6 sierpnia 2024 r.

Proacta to spółka bioinformatyczna notowana na rynku NewConnect.