Przegląd prasy

stos gazet w tle, pośrodku banner z napisem ISBzdrowie przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Obecnie można mówić o ok. 50 przypadkach zajścia w ciążę dzięki działającemu od 5 tygodni programowi leczenia niepłodności z budżetu państwa. Zdaniem przedstawicieli ośrodków leczenia niepłodności obecny boom to tzw. efekt odłożonego popytu, w kolejnych latach zainteresowanie in vitro może być mniejsze.

Dziennik Wschodni
–Program Ministerstwa Zdrowia „Dobry posiłek”, gwarantujący zdrowsze posiłki dostosowane do potrzeb pacjentów szpitalnych i porady dietetyczne, miał potrwać od października 2023 r. do 30 czerwca, jednak resort zadecydował o jego przedłużeniu do końca tego roku.

wSzczecinie.pl
–Cztery oddziały szpitala wojewódzkiego w Szczecinie będą funkcjonować w ograniczonym trybie. Bezpośrednią przyczyną takiego działania jest zamknięcie Izby Przyjęć 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie, w której zaplanowano remont (ma potrwać około sześciu tygodni). Wiadomo jednak, że szpital wojewódzki na ograniczenia zdecydował się z powodu braków kadrowych, szczególnie wśród pielęgniarek. Z informacji portalu wynika, że niemożliwe byłoby zapewnienie obsady pielęgniarskiej na oddziałach oraz jednoczesne obsłużenie wzmożonego ruchu na szpitalnym oddziale ratunkowym.