PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
wtorek, 23 lipca, 2024
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zachowaniom samobójczym w ramach NPZ – odpowiedź na wyzwania doby kryzysu

20 grudnia 2022 10:00 - 11:30

Instytut Psychiatrii i Neurologii zaprasza na konferencję prasową pt. „Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zachowaniom samobójczym w ramach NPZ – odpowiedź na wyzwania doby kryzysu”.

Podczas konferencji eksperci przedstawią interdyscyplinarne działania – systemowe, edukacyjne, interwencyjne, naukowo-badawcze, profilaktyczne – realizowane lub koordynowane przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w ramach Programu Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym (część Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025), które stanowią konstruktywną odpowiedź na wyzwania oraz oczekiwania społeczne, związane m.in. z pogarszaniem się kondycji psychicznej Polaków, wzrostem zapotrzebowania na specjalistyczną pomoc dla osób w kryzysie psychicznym, wzrostem liczby prób samobójczych – zwłaszcza wśród młodzieży i pogarszającymi się warunkami społeczno-ekonomicznymi w efekcie kryzysu. Jakie to działania? Kiedy zobaczymy ich efekty? Gdzie osoby w kryzysie psychicznym mogą obecnie uzyskać pomoc?

Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź w trakcie konferencji. W jej trakcie głos zabiorą następujący eksperci, liderzy i realizatorzy Programu Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym:
Joanna Głażewska, naczelnik Wydziału Planowania Programów w Departamencie Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia: omówi cele strategiczne Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025,
Dr Anna Baran: „Profilaktyka zachowań samobójczych i innych problemów zdrowia psychicznego – co je łączy?”,
Dr hab. Krzysztof Ostaszewski: „Skuteczne programy profilaktyki samobójstw – doświadczenia płynące ze świata”,
Marta Pawłowska: „Rozwój kompetencji pracowników różnych grup zawodowych w zakresie wczesnego wykrywania symptomów zachowań samobójczych oraz podejmowania interwencji”,
Lucyna Kicińska: „Dostępność pomocy dla osób w kryzysie – narracje medialne kontra rzeczywistość”,
Dr Halszka Witkowska: „Wieloaspektowość działań w profilaktyce zachowań samobójczych”,
oraz koordynatorzy / realizatorzy zadań Programu Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym.

Wydarzenie będzie można również oglądać na żywo w internecie za pośrednictwem oficjalnego kanału wideo Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym, który działa w serwisie YouTube – pod poniższym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=BG6jqxoXN78 , a także na stronie głównej portalu Serwis Zdrowie PAP: https://zdrowie.pap.pl/.

Szczegóły

Data:
20 grudnia 2022
Godzina:
10:00 - 11:30

Miejsce wydarzenia

Centrum Prasowe PAP