Heeger obejmie stanowisko Chief Medical Officera w Selvicie

Selvita, jedna z największych innowacyjnych firm biotechnologicznych w Europie, poinformowała o dołączeniu do zespołu dr Steffena Heegera, który obejmie nowo utworzone stanowisko dyrektora ds. medycznych (Chief Medical Officer).

Heeger to lekarz onkolog, który wcześniej związany był m.in. z Morphosys AG (notowana na giełdzie we Frankfurcie niemiecka firma biotechnologiczna specjalizująca się w nowotworach układu krwiotwórczego) oraz globalną firmą farmaceutyczną Merck Serono z siedzibą w Niemczech.

W Selvicie będzie odpowiadał za rozwój kliniczny, a także wszelkie kwestie medyczne i regulacyjne związane z rozwojem projektów onkologicznych prowadzonych przez firmę, w tym SEL24 (flagowy projekt spółki, rozwijany wspólnie z grupą Menarini potencjalny lek na ostrą białaczkę szpikową w I fazie badań klinicznych), SEL120 (rozwijany wspólnie z amerykańską fundacją Leukemia & Lymphoma Society, przygotowywany do wprowadzenia jeszcze w roku bieżącym do badań klinicznych w Stanach Zjednoczonych potencjalny lek na ostrą białaczkę szpikową i inne choroby układu krwiotwórczego), a także nowe projekty powstające w ramach trzech platform segmentu innowacyjnego: terapii celowanych, metabolizmu komórek nowotworowych i immunometabolizmu oraz immunologii i immunoonkologii.