Enel-Med będzie miał nowego prezesa

W Enel-Med szykuje się zmiana warty. Dotychczasowy prezes i założyciel firmy Adam Rozwadowski chce przekazać fotel prezesa swojemu synowi Jackowi, który dziś pełni funkcję wiceprezesa Enel-Med-u.

„Adam Rozwadowski poinformował Radę Nadzorczą o rezygnacji z ubiegania się o wybór do Zarządu Spółki w następnej kadencji oraz podziękował za wieloletnią współpracę. Swoją decyzję oficjalnie przekazał 13 marca 2018 roku. Decyzja związana jest z powołaniem przez niego Fundacji Zdrowia Publicznego „Pro Bono”, której celem jest ochrona zdrowia a także prowadzenie edukacji zdrowotnej wśród wszystkich grup społecznych. Rok 2018 będzie pierwszym rokiem działalności fundacji, której Adam Rozwadowski chciałby w pełnym zakresie móc się poświęcić. Mandat Adama Rozwadowskiego jako Prezesa Zarządu wygaśnie z dniem odbycia walnego zgromadzenia akcjonariuszy za rok obrotowy 2017, wstępnie planowanego na czerwiec 2018” – czytamy w komunikacie firmy.
Enel-Med jest firmą rodzinną, w rękach której pozostaje około 65% akcji spółki. Adam Rozwadowski, jako główny akcjonariusz spółki napisał, że będzie rekomendować Radzie Nadzorczej powołanie na stanowisko prezesa obecnego wiceprezesa zarządu Jacka Rozwadowskiego.

„Jubileusz 25-lecia to idealny moment na przekazanie stanowiska prezesa zarządu kolejnym pokoleniom, czas na sukcesję. Moja decyzja wiążę się z powołaniem do życia fundacji „Pro Bono”. Jestem przekonany, że inwestycja w zdrowie powinna stać się naczelnym zadaniem wszystkich obywateli naszego kraju i będę dalej szerzył edukację zdrowotną ramach fundacji zdrowia publicznego”– komentuje Adam Rozwadowski, prezes.

Centrum Medyczne Enel-Med działa na polskim rynku od 25 lat. Do tej pory w ramach Grupy Enel-Med powstało 39 placówek, w tym 2 szpitale, 3 ośrodki medycyny sportowej Enel-Sport, placówka medycyny estetycznej Estell i dom seniora Łucja.