Świętokrzyskie Centrum Kardiologii w Kielcach dostanie nowy sprzęt

Podczas dzisiejszej konferencji, w której udział wziął wiceminister Cieszyński omówiono założenia i cele projektu finansowanego przez Ministra Zdrowia, który dotyczy zakupu specjalistycznej aparatury medycznej dla Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii w Kielcach. Koszt inwestycji to ok. 4,5 mln zł.

 

ŚCK to największy w regionie ośrodek kardiologiczny, w którym leczone są kompleksowo choroby układu krążenia.

„Mamy świadomość, że choroby układu krążenia i nowotwory to dwie najczęstsze przyczyny śmierci Polaków” – mówił w trakcie spotkania wiceminister Janusz Cieszyński, nawiązując do expose premiera. – „Dlatego kładziemy nacisk na profilaktykę, diagnostykę i leczenie tych schorzeń. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach leczy i czuwa nad sercami pacjentów od 5 dekad. Ma ogromne doświadczenie i wspaniałą kadrę. Wierzę, że inwestycja, którą zrealizowano przy wsparciu Funduszy Europejskich przysłuży się pacjentom” – dodał.

Dzięki tym środkom będzie możliwy zakup wyposażenia medycznego, które jest niezbędne w codziennym leczeniu chorób serca, a także rehabilitacji kardiologicznej. Takie działanie ma na celu prewencję chorób serca, leczenie oraz poprawę jakości życia i funkcjonalności pacjentów, ograniczenie postępów choroby, zmniejszenie śmiertelności wynikającej z chorób układu krążenia.