PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
poniedziałek, 8 czerwca, 2026
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Strona główna Biznes Firma motoryzacyjna wsparła ratownictwo medyczne

Firma motoryzacyjna wsparła ratownictwo medyczne

Producent samochodowych instalacji autogaz marki Stag nawiązał współpracę z Grupą Ratowniczą, działającą przy Stowarzyszeniu Ratowniczo-Poszukiwawczym Medival. W ramach udzielonego wsparcia, firma AC dofinansowała zakup ambulansu wraz z niezbędnym wyposażeniem, m.in. torba reanimacyjna, torby opatrunkowe oraz sprzęt, który pozwala na skuteczne i profesjonalne udzielanie pomocy osobom poszkodowanym. Ratownicy ze stowarzyszenia Medival zostali wyposażeni również w profesjonalne polary ratownicze i materiały pomocne w trakcie zajęć edukacyjnych.

„Cieszymy się bardzo, z zaangażowania ze strony lokalnej firmy. Pomimo tego, że nasze stowarzyszenie istnieje od zaledwie półtorej roku, jest jednym z najszybciej rozwijających się organizacji non-profit o charakterze ratownictwa medycznego w Polsce. Świadczy o tym ilość sprzętu, wolontariuszy i chęci do współpracy instytucji, organizacji i firm” – mówi cytowany w komunikacie Daniel Kulesza, prezes i koordynator Grupy Ratowniczej Medival.

W trakcie wydarzeń oraz imprez plenerowych Medival będzie prowadził szkolenia z pierwszej pomocy oraz prezentował pokazy ratownictwa medycznego. Wsparcie w tym temacie jest niezwykle istotne, gdyż jak pokazują badania CBOS tylko 19 proc. Polaków jest pewnych swoich umiejętności zakresie udzielania poszkodowanym w wypadku pierwszej pomocy.

AC S.A. jest wiodącym w Polsce i liczącym się na świecie producentem kompletnych systemów autogaz LPG i CNG marki Stag.