MedApp przeprowadził 493 komercyjne badania diagnostyczne w ramach CarnaLife w II-VI

MedApp w ramach wdrożonego systemu CarnaLife w jednostkach medycznych Intercard i CarintArt oraz działalności spółki Telemedica przeprowadził od lutego do czerwca 2018 r. 493 badania diagnostyczne, poinformowała spółka.

„Komercyjna implementacja systemu Carna Life zakończyła się sukcesem i mamy już blisko pół tysiąca wykonanych badań. Oczywiście, to dopiero początek naszego wdrożenia, dlatego liczymy, że do końca roku skokowo wzrośnie liczba osób objętych diagnostyką kardiologiczną. Możliwość zdalnego przeprowadzania badań znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo pacjentów” – powiedział prezes MedApp Mateusz Kierepka, cytowany w komunikacie.

W styczniu 2018 r. MedApp podpisał pięcioletnią umowę z Premium Lease & Finance (PLF), na mocy której najpierw wdrożył system CarnaLife w Intercard i CarintArt, a następnie udostępnił rozwiązanie telemedyczne obu firmom. Wynagrodzenie za świadczenie usług oparte jest na liczbie aktywowanych pacjentów. Za każdego aktywowanego użytkownika CarnaLife spółka otrzymuje wynagrodzenie miesięczne, podano również.

„Chociaż naszym podstawowym celem na ten rok pozostaje uzyskanie certyfikatu FDA, to cały czas pracujemy nad udoskonaleniem naszych rozwiązań oraz nad pozyskaniem nowych kontaktów zarówno w Polce, jak i za granicą. Mamy nadzieję, że w 2018 r. pokażemy już znaczącą pozycję po stronie przychodów” – podsumował Kierepka.

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w telemedycynie. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D. MedApp planuje zdobywać globalne rynki, szczególnie USA.

(ISBnews)