Bioton: Yifan ma wszystkie zgody dotyczące przejęcia SciGen, ogłosi wezwanie na akcje

Yifan International Pharmaceutical uzyskał wszystkie niezbędne zgody regulacyjne wskazane w umowie inwestycyjnej, na mocy której Yifan zobowiązał się do nabycia od Biotonu wszystkich akcji emitenta w SciGen, podał Bioton. W konsekwencji Yifan zobowiązany jest do ogłoszenia wezwania na sprzedaż wszystkich akcji SciGen.

„3 lipca 2018 roku Yifan International Pharmaceutical Co., Ltd. uzyskał wszystkie niezbędne zgody regulacyjne wskazane w umowie inwestycyjnej z 15 maja 2018 roku. Tym samym spełniony został ostatni z warunków zawieszających uzgodnionych przez strony umowy. W konsekwencji inwestor zobowiązany jest do ogłoszenia wezwania na sprzedaż wszystkich akcji SciGen Ltd” – czytamy w komunikacie.

Zgodnie z zawartą w maju umową, sprzedaż zostanie dokonana w trybie wezwania na zakup wszystkich akcji SciGen, ogłoszonego przez Yifan. Cena za pakiet akcji w SciGen posiadanych przez Bioton wynosi 26,76 mln USD. W połowie czerwca akcjonariusze Biotonu wyrazili zgodę na sprzedaż wszystkich akcji SciGen.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)