Aflofarm Farmacja Polska ma zgodę UOKiK na przejęcie Trec Nutrition i RB3

Aflofarm Farmacja Polska otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie kontroli nad spółkami Trec Nutrition sp. z o.o. i RB3 sp. z o.o. z – obie z siedzibą w Gdyni, podał Urząd.

„UOKiK wydał zgodę na przejęcie RB3 i Trec Nutrition przez Aflofarm Farmacja Polska” – podał Urząd na Twitterze.

Data wpływu wniosku do UOKiK to 17 lipca br.

Aflofarm Farmacja Polska sp. z o.o. z siedzibą w Pabianicach przejmie kontrolę nad Trec Nutrition sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni i RB3 sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni w rozumieniu art. 13 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów w związku z art. 94 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów z dnia 16 lutego 2007 roku.

Aflofarm Farmacja Polska prowadzi działalność przede wszystkim w zakresie wprowadzania do obrotu farmaceutyków, produktów kosmetycznych, artykułów spożywczych, żywności dietetycznej oraz suplementów diety, w tym odżywek i suplementów sportowych.

Spółki przejmowane – Trec Nutrition i RB3 należą do jednej grupy kapitałowej, która zajmuje się wprowadzaniem do obrotu odżywek i suplementów sportowych, jak również projektowaniem i sprzedażą odzieży dla sportowców, odzieży codziennej, wynajmem nieruchomości i naprawą, konserwacją i instalowaniem maszyn i urządzeń.

(ISBnews)