Asseco zakończyło wdrożenie e-recept

Asseco zakończyło wdrożenie obsługi e-recept w pilotażowych szpitalach. Jako pierwsze, z nowych funkcjonalności skorzystały Mazowiecki Szpital Wojewódzki i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krynicy-Zdroju.

Projekt został zrealizowany w oparciu o wytyczne Ministerstwa Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Dzięki integracji systemu Asseco Medical Management Solutions (AMMS) z platformą P1, pacjenci placówek objętych wdrożeniem mają możliwość zrealizowania e-recept w wybranych aptekach na terenie Siedlec oraz powiatu siedleckiego, a także Krynicy-Zdrój i powiatu nowosądeckiego.

„System AMMS jest w pełni gotowy do podłączania z centralnym systemem zapisywania recept w ramach platformy P1. Zanim przystąpiliśmy do wdrożeń w wybranych placówkach nasze rozwiązanie przeszło pozytywnie szereg scenariuszy w środowisku testowym, udostępnionym przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia” – podkreśla cytowany w komunikacie Krzysztof Groyecki, wiceprezes Asseco Poland.

Docelowo po wystawieniu przez lekarza e-recepty, pacjent otrzyma wydruk informacyjny zwierający kod kreskowy. Natomiast jeśli założy Indywidualne Konto Pacjenta (IKP) dostanie specjalny kod PIN, który w połączeniu z numerem pesel pozwoli odebrać mu leki w aptece.

Od 1 stycznia 2020 roku, zgodnie z założeniami Ministerstwa Zdrowia, e-recepty będzie można zrealizować w każdej aptece w Polsce.

Asseco Poland jest największą polską firmą informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz szóstym producentem oprogramowania w Europie. Z jej autorskich rozwiązań IT korzysta ponad 450 szpitali w Polsce, jednostki Narodowego Funduszu Zdrowia, Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, uzdrowiska, a także ponad 14 tys. przychodni i gabinetów lekarskich.